Veeanalüüs

Katlakivi ja roostene vesi tekitab paljudele peredele tõsist peavalu, kuid Miridoni kodustele majapidamistele mõeldud veepuhastusseadmed aitavad nii kareda kui rauarikka vee puhul. Enne veepuhastusseadme soetamist on vaja teha veeanalüüs, et selgitada välja probleem ning vastavalt sellele saame pakkuda veepuhastusseadme. Meie Tartu ja Tallinna kontorites on võimalik lasta mõõta vee karedust ning raua sisaldust ja seda täiesti tasuta. Lihtsamaid veeanalüüse oma seadmete töö kontrolliks teostame oma laboris.

Isegi näiliselt puhas vesi võib olla saastunud, maitsetu, kõrge raua- ja lubjasisaldusega või bakteritega saastunud. Selleks et teada saada, kui kvaliteetne teie vesi on, soovitame tuua veeproovi. See võimaldab kindlaks teha, millist vett te tarbite ja kas see vajab puhastamist. Tänu analüüsidele saame välja selgitada õige lahenduse probleemi kõrvaldamiseks. Vee kvaliteet sõltub igast vees sisalduvast ainest.

Miridon veeanalüüs teostamine

Miridon veeanalüüs teostamine

Pakume teile veeanalüüsi 19 elemendi suhtes, mida vees kõige sagedamini esineb ja mis mõjutavad tarbijaid kõige rohkem.
Miridon ei paku bakterioloogilist analüüsi, kuna see nõuab eriprotseduure, eeskätt steriilset anumat ja kiiret analüüside laborisse toimetamist.

Kuidas võtta kraanist vett analüüsimiseks?

  • Nagu eelpool mainitud algab kõik vee analüüsist. Sobivaima veepuhastusseadme leidmiseks soovitame arvestada piirkonna geograafilise eripäraga, viia läbi vee täpsem vaatlus ja arvestada vee tarbimise mahuga.
  • Võtke eelnevalt hoolikalt pestud, vähemalt 0,3-1,5-liitrine pudel. Sobib nii plastikust mineraalveepudel kui ka klaaspudel , mis on eelnevalt korralikult puhtaks loputatud.
  • Lase külmavee kraanist veel voolata vähemalt 1 minut enne anuma täitmist
    täida anum nii, et sinna jääks minimaalselt õhku.
  • Valige veevõtukoht, mis on võimalikult lähedal veesisendile, või esimene kraan pärast pumpa.
  • Toimeta veeproovi anum esimesel võimalusel Miridon OÜ Tartu või Tallinna kontorisse  või lepi kokku üleandmine e-posti miridon@miridon.ee või helista telefonil 506 6775. Teavita meid veeproovi toomisest info@veepuhastus.ee, kus kirjelda võimalikku vee probleemi oma sõnadega ja lisa: veevõtu koht (kanalisatsioon, puurkaev vm), orienteeruv vee kasutus ööpäevas (liitrit või mitu inimest) ja kontaktandmed.
  • Vee kareduse ja rauasisalduse analüüsi teostame 3 tööpäeva jooksul ja see on kliendile tasuta. Analüüsi käigus määratakse vee kareduse ja rauasisalduse näitajad.

Nõuded joogiveekvaliteedile on reguleeritud Sotsiaalministri määruses nr 82, 31.07.2001 „Joogivee kvaliteedi- ja kontrollinõuded ning analüüsimeetodid“