Rauaeemaldus

Vee puhastamine rauast

Rauaeemaldusjaam 7 m3h rauaeemaldusseadmed Miridon

Puurkaevu vesi sisaldab tihti lahustunud kujul rauda, mis annab veele “metalse” maitse. Hapnikuga kokku puutudes lahustunud raud oksüdeerub ja moodustab pruunika sademe. Rauasademe eemaldamine valamute pindadelt on tülikas ja raske. Veetorude sisepinnale kogunedes vôib rauasade pôhjustada ummistusi. Pesupesemisel määrdub valge pesu vees sisalduva raua tõttu kollaseks.

Rauaeemaldusseadmed eemaldavad veest nii juba sadenenud kui ka vees lahustunud kujul esineva raua. Seadet on soovitav kasutada kôikjal, kus vee rauasisaldus on suur ja tekitab tarbijale probleeme. Seadet vôib kasutada iseseisva veetöötlusena vôi rauarohke vee ettevalmistamisel mône teise veetöötlusseadme eel.
Rauaeemaldussüsteemi abil on võimalik vabaneda ka tülikast mangaanist ja ebameeldivast mädamuna haisu tekitavast väävelvesinikust.

Rauaeemaldusseadme pôhiosa on filtermaterjaliga täidetud anum, mis on varustatud seadme tööd juhtiva täisautomaatse kontrolleriga.

Seadmeid saab valida alates korteri ja eramaja rauaeemaldusseadmest kuni linna joogi ja tarbevee rauaärastusfiltriteni välja.

Väiksema tootlikkusega seadmed on standardiseeritud.
Suurema tootlikkusega seadmed projekteeritakse vastavalt kliendi lähteandmetele.