Puhta vee otsinguil: perekond Ivaski lugu

Seda, et Jõgevamaal Vilina külas suurepärase maitsega vesi on, teadis perekond Ivask juba enne, kui nad oma vastvalminud eramusse sisse kolida jõudsid.

Peagi märgati aga muutusi. Pereema Merge Ivask meenutas, kuidas perekond tajus, et vesi pole enam endine, sest saunaruumi mustad seinaplaadid muutusid valgeks ning blondid juuksed said kollaka alatooni. See oli märk sellest, et veega on midagi valesti.

Ivaskite koju tuleb vesi lähedal asuvast pumbajaamast ning seetõttu pöörduti vee kvaliteedinäitajate saamiseks kohaliku veevärgi poole. Kuigi paberil paistis kõik korras olevat, märkasid nad 2022. aasta suvel, et vee maitse muutus ebameeldivaks. „Umbes kuu ajaga tekkis veele ebameeldiv rauda meenutav kõrvalmaitse,“ ütles pereisa Arli Ivask.

Kuna pereisa on igapäevaselt seotud küttesüsteemide ehitamisega, teadis ta, et veetöötlusega tegelev ettevõte Miridon pakub oma klientidele ka veeanalüüside tegemise võimalust. Mõeldud-tehtud. Vesi pudelisse ja Tartusse.

Veeanalüüsi tulemused

„Nädala jooksul saime analüüsi vastused ning müügiinsener Argo selgitas meile tulemusi lähemalt,“ rääkis Merge.

Analüüsi kohaselt oli vee karedus üsna kõrge. Argo lisas, et kuigi kare vesi on tekkiva katlakivi pärast majapidamises tülikas, ei ole sellele piirnorme sätestatud ning inimesele selline vesi kahjulik ei ole. Rauasisaldus oli tulemuste põhjal normilähedane, kuid kuna veeproov võeti eelnevalt mainitud „maitse muutumise“ tsükli keskel, oli see Arli sõnul nende jaoks ootuspärane.

Kuna talvel ja kevadel võib vesi veel karedam olla, muutus olukord Ivaskite jaoks järjest rohkem muret tekitavaks. Pereisa teadis, et kare ja roostene vesi on kahjulik ka maasoojuspumba tarbevee boilerile, pesumasinale, nõudepesumasinale, kohvimasinale ja ülejäänud kodutehnikale. Mõeldes oma pere ja uue kodu heaolule, võeti üheskoos nõuks tegutsema hakata.

Miks veepehmendusseadet kardeti?

Merge naeratas ja ütles: „Varasem kokkupuude pehmendatud veega meil puudus ning seetõttu kaalusime pikalt, kas veepehmendusseade paigaldada. Võib isegi öelda, et veidi pelgasime seda, sest kodus oli hea maitsega vesi ja sellest loobuda me ei raatsinud. Kuid küttesüsteemi (maasoojuspump) ja kodutehnika eluea ning töökindluse tagamiseks oli see vajalik samm.“

Hinnapakkumine olemas, külastati sügisel Tartus toimunud ehitusmessil Miridoni boksi, et näha väljapakutud veepehmendus-rauaeemaldusseadet oma silmaga. Arli lisas veel juurde, et messil käimine määravaks saigi.

Positiivsed muutused elukvaliteedis

Pärast veepehmendus-rauaeemaldusseadme kasutuselevõttu märgati vee kvaliteedis olulist muutust. Musta värvi segistid püsivad nüüd mustadena, saunaruumi seinaplaadid ei muutu enam valgeks ning klaaspinnad ja segistid püsivad oluliselt kauem plekivabad. Pereema Merge juuksed säilitavad oma valge värvuse ning ihukreemitopsidelt võib tolmu pühkida, sest nahk ei ole peale pesemist enam kuiv ja kiskuv.

Pere on rahul, et vesi on endiselt hea maitsega ning kodutehnika hoitud. Ollakse tänulikud, sest probleemile leiti lihtne lahendus ning varasemalt koristamisele kulunud aega saadakse nüüd kasutada hoopis otstarbekamalt.

Kui ka Sina oled hädas vee probleemidega, siis meie Miridonis saame Sind aidata.

Võta ühendust:

www.miridon.ee

miridon@miridon.ee

tel. 50 66 775