Kas vesi läheb soolaseks vee pehmendamisel?

“Vesi läheb soolaseks vee pehmendamisel!”, “Kuhu see sool siis kaob?”, “Tahan vett pehmemaks. Tulge keerake soolataset juurde” jne.

Oma töös puutume igapäevaselt kokku küsimustega, millele me ise ei oskagi tulla. Üheks selliseks klientide mureks on hirm, et veepehmendaja kasutamisel muutub vesi soolasemaks, sest seade ju kasutab veepehmendussoola.

Tahame siinkohal kummutada müüdi soolaga vee pehmendamise osas. Ilmselt on see alguse saanud sellest, et nõudepesumasinasse peab lisama soola, et katlakivi ei tekiks ja kuna soola nimetatakse veepehmendussoolaks.

Soola lisamine veele ei muuda seda pehmemaks. Soola lisatakse nendele veepuhastusseadmetele, milles on filtermaterjal, mis vajab oma töövõime uuendamiseks soolalahusega läbipesemist. Masinates on alati tsükkel, mis läbipesu jaoks kasutatud soolalahuse filtermaterjalist välja peseb ning pesuvesi suunatakse kanalisatsiooni.

Kui teil või teie tuttaval on veepehmendusseade ning tunnete veel soolast maitset, siis viitab see tehnilisele probleemile ning tuleks kutsuda hooldustehnik. Korralikult töötav veepehmendusseade ei lisa vette soola ning seadmest tulev vesi ei tohi olla soolane.

Tehniku kutsumiseks või muude murede korral võtke meiega ühendust telefonitsi 506 6775 või koduleheküljelt Telli hooldus.

Veepehemendussool Miridon veetöötlusseadmed