Veepehmendus

Vee pehmendamisest üldiselt
Vihmavesi on pehme vesi. Voolates läbi kivimikihtide lahustab vihmavesi kivimitest metallide sooli, mis muudavad põhjavee karedaks. Metallide sooladel on omadus kõrge temperatuuri mõjul veest välja sadenedes muutuda tagasi “kiviks”. Katlakiviks nimetatav sade suurendab tunduvalt energia kulu küttesüsteemides ning veesoojendusseadmetes ja võib põhjustada kütteelementide läbipõlemist. Katlakivi tekib kõigis seadmetes, mille küttekehad kasutavad karedat vett.

Pehme vesi pikendab küttesüsteemide ja soojaveeboilerite eluiga ning suurendab nende efektiivsust. Uuringud on näitanud, et 1,6 mm katlakivi küttesüsteemide sisepindadel pôhjustab 12% soojakadu. Pehme vesi “lahustab” aja jooksul ka varem tekkinud katlakivi. Pehme vesi säästab puhastusvahendeid, pesupulbrit ja seepi kuni 50%. Pehme veega pestud pesu on kohev ning valge pesu tôeliselt valge. Pehme vesi muudab vanniskäimise nauditavaks luksuseks. Juuksed on alati läikivad ja kohevad ning nahk on siidine. Eriti tänulik pehmele veele on probleemne vôi kuivapoolne nahk.

Duplex veepehmendusseade veefiltrid veepuhastuseadmed

Tööpõhimõte
Vees lahustunud metallide soolad asendatakse karedust mittetekitavate sooladega. Sama protsessi käigus eemaldatakse veest ka lahustunud raud. Seadmed töötavad täisautomaatselt. Kasutaja ainus töö on jälgida, et soolalahuse paagis oleks piisav soola tagavara.

Seadmetes kasutatakse ioonvahetus filtermaterjali. Konkreetne materjali mark valitakse vastavalt veeanalüüsile. Materjalid on setrifitseeritud Tervisekaitse Inspektsioonis ning omavad joogi – ja tarbevee pehmendamiseks luba.